A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Новопсковське територіальне медичне об'єднання Новопсковської селищної ради"

Історія відкриття

В Новопскові перша лікарня на 6 ліжок була відкрита в 1917 році, в ній працювали два фельдшера. У 1925 році в селищі з'явився перший лікар - Григорій Павлович Сігал, який вів амбулаторне лікування хворих, а також був і головним лікарем лікарні.

У 1929 році стаціонар Новопсковської лікарні було збільшено до 15 ліжок, з'явилася амбулаторія. У цей період у всіх селах району були відкриті фельдшерські пункти. Всього в районі працювало 2 лікаря і 6 середніх медичних працівників.

У 30-ті роки районна система охорони здоров'я зміцніла за рахунок збільшення чисельності та підвищення кваліфікації медпрацівників, поліпшення матеріальної бази районної лікарні та сільських медичних пунктів. Напередодні Великої Вітчизняної війни районна лікарня вже розміщувалася в двох приміщеннях і мала стаціонар на 25 ліжок.

Після закінчення війни ємність центральної районної лікарні була збільшена до 75 ліжок. З 1946-го по грудень 1947 року Новопсковський районний відділ охорони здоров'я очолювала Надія Василівна Муравйова, за фахом середній медпрацівник. В цей час в районі були дві лікарські амбулаторії (в селах Кам'янка і Новорозсош) і дві лікарні - Донцовська і Закотянська. В Новопскові функціонувала районна лікарня. Всього в районі працювало 9 лікарів.

З 1947 по 1960 роки головним лікарем району був Григорій Павлович Сітало. Разом з ним в установах охорони здоров'я району працювали Анна Микитівна Фесенко, Василь Йосипович Сілецький, Неллі Романівна Селецька, Петро Васильович Палехін, Іван Никифорович Четверня, Любов Степанівна Супруненко, Галина Самуїловна Гордель, Петро Петрович Місенкевіч, Раїса Давидівна Місенкевіч, Анна Терентіївна Старцева та інші. Районну санепідемстанцію очолювала Марія Хомівна Котовець. З 1960 по 1962 роки головним лікарем районної лікарні був Іван Федорович Онищенко.

У 1965 році ліжковий фонд виріс: в районній лікарні до 100 місць, а по району - до 310 місць. В результаті на кожних 10 тисяч жителів припадало 78,4 лікарняних ліжка, майже 11 лікарів і 53 середніх медпрацівника. Відділення лікарні розміщувала вісь в семи корпусах. Багато чого не вистачало, в приміщеннях було дуже тісно. Але і в тих важких умовах серед медпрацівників були люди, які всіма силами, не рахуючись з умовами, намагалися допомогти хворим.

У 1964 році серед місцевого керівництва утворилася невелика група ентузіастів, яка загорілася ідеєю будівництва нової районної лікарні. Провідне місце в цій групі займав голова райвиконкому Н.Я. Кулик. Охороною здоров'я району керував з 1962 по 1988 роки заслужений лікар України В.П. Валуйский.

       

Валуйський Василь Петрович

  з 1962 по 1988 роки 

     головний лікар

 центральної лікарня 

 

Василь Петрович згадував: "Складність полягала в тому, що перш ніж починати будівельні роботи, потрібно подолати безліч бюрократичних інстанцій з тим, щоб розробити і затвердити проектну документацію". Останній підпис в цій паперовій тяганині ставили безпосередньо в Москві. За той час, на відпрацювання проектної документації йшли роки. Ми ж так довго чекати не хотіли.

Було прийнято сміливе рішення - розпочати будівництво до затвердження проектної документації на кошти одного з колгоспів району. На таку «аферу» пішов голова колгоспу імені В.І. Чапаєва (село Донцівка) Лаврентій Іванович Рибянец. Правда, потім кошторис розписали і на інші колгоспи.

Будували дуже довго, що називається, всім світом. Тільки в 1975 році перша будівля районної лікарні було здано в експлуатацію. Велика заслуга в тому Василя Степановича Мірошниченко - в той час голови Новопсковського «Міжколгоспбуду», виконроба Василя Івановича Злобіна. Істотну допомогу надав голова колгоспу «Імені Енгельса» (село Кам'янка) Іван Іванович Запорожець.

З кінця 1975 року районна лікарня почала працювати. Працював в ній прекрасний колектив фахівців. У їх числі завідувач хірургічним відділенням Віктор Володимирович Колесников, завідувач інфекційним відділенням Василь Іванович Євсеєнко, завідуюча дитячим відділенням Антоніна Михайлівна Железняк, хірург Віталій Анатолійович Куліков, анестезіолог Володимир Іванович Пилипенко, терапевт Ганна Микитівна Фесенко, операційна медсестра Ольга Федорівна Ткаченко, постачальник Надія Федорівна Фоміна та багато інших. При переводі районної лікарні в новий корпус стару будівлю також вдалося відстояти, і в ньому була влаштована поліклініка. Але і вона виявилася маленькою для району. Тому з 1979 року почали розробляти проект нової поліклініки.

Згідно з цим документом будівля повинна була мати чотири поверхи, але ми свідомо пішли на порушення проекту і вирішили зводити п'ятиповерховий будинок. Як і перший корпус лікарні, поліклініки будували всім районом, з великими труднощами і, тому довго, будівля була прийнята в експлуатацію в 1984 році.

У поліклініці також вдалося зібрати хороший трудовий колектив. На чолі з Ольгою Олексіївною Зайцевої там сумлінно трудилися завідуюча реєстратурою Валентина Миколаївна Брюховецька, завідувач стоматологічним відділенням Іван Никифорович Четвертня, лікар-стоматолог Ніна Григорівна Стрельцова та інші медичні працівники.

У 1985 році почали будівництво пологового будинку. Знову були труднощі з проектом, і знову знайшли неординарне рішення проблеми. В одному з сіл було узгоджено проект будівництва школи, будівля якої ще могла прослужити багато років. Вирішили на ці кошти будувати те, в чому район потребував особливо - пологовий будинок. Будівництво велося в високих темпах і завершилося через два роки. Велика заслуга в тому голови «Мехколхозстроя» Анатолія Дмитровича Пінчука, Валентина Васильовича Матвєєва, начальника райфінвідділу Олексія Кузьмича Залізняка. Останній пізніше зізнався, що свіоє перше суворе стягнення він отримав від вищого керівництва саме за порушення ліміту фінансування будівництва пологового будинку. Зате скільки матерів і дітей повинні бути вдячні цим людям ...

У складі першого штату співробітників пологового будинку були завідуюча відділенням Парасковія Миколаївна Пташинська, старша медсестра Галина Іванівна Тупотенко, Анна Петрівна Ткаченко, Лідія Іллівна Деркач та інші.

З давніх-давен відомо, що на території Новопсковського району є лікувальні мінеральні води. Вдалося встановити їх наявність і безпосередньо на території районної лікарні. З'явилася ідея побудувати там ще і водолікарню. На початку 90-х років опрацьовувався цей проект, але, на превеликий жаль, він так і залишився нереалізованим.

 

Левченко Іван Миколайович      

   з 1988 по 2002 рр.

      головний лікар

Новопсковського РТМО

З 1988 року головним лікарем Центральної районної лікарні став Іван Миколайович Левченко. Крім ветеранів, в лікарні працює багато молодих фахівців. Особливою любов'ю хворих користуються лікар-стоматолог Галина Сергіївна Литвинова-Чопівська, лікар-гінеколог Інна Іванівна Манилова, завідувач хірургічного відділення Сергій Олександрович Костенко, завідувач дитячого відділення Валентина Олександрівна Ковальова.

У нове тисячоліття Новопсковська районна лікарня вступила з багажем багатьох невирішених проблем. Недостатнє фінансування призвело до старіння обладнання, брак медикаментів, плинності кадрів. Все це, безумовно, негативно відбивається на лікуванні хворих, яких в останні роки стало не менше ніж в минулі десятиліття. Але, незважаючи на всі ці труднощі, колектив лікарні робить все можливе, щоб підтримати стан лікувального закладу на належному рівні.

З 2002 року посаду головного лікаря Новопсковського районного територіального медичного об'єднання зайняв Мага Сергій Станіславович.

Мага Сергій Станіславович

     з 2002-2016 рр.

       головний лікар

Новопсковського  РТМО

Медична допомога населенню району надається мережею лікувально-профілактичних установ в складі: ЦРЛ - потужністю 205 ліжок; 1 РЛ - потужністю 45 ліжок; станцією швидкої допомоги з 2,5 кількістю лікарських бригад, 1 СЛА, 3 СЛАЗПСМ, 15 ФАП та 9 ФП.

Стаціонарну допомогу надають 2 ЛПЗ потужністю 250 ліжок.

Забезпеченість населення стаціонарними ліжками становить 68,5 на 10 тис. населення.

Середня тривалість роботи ліжка склала 329 днів.

Середні строки перебування хворого на ліжку склали 11,7.

Амбулаторно-поліклінічну допомогу надають 30 ЛПЗ плановою потужністю 890, фактичною 1374,4 відвідувань в зміну. В стаціонарах на дому проліковано 3886 хворих.

У 5 амбулаторно-поліклінічних закладах функціонують денні стаціонари на 75 ліжок, на яких проліковано 2581 хворих.

Медичну допомогу надають 75 лікарів і 287 середніх медпрацівника, що становить 20,5 лікарів і 78,6 середніх медпрацівників на 10 тис. населення. Фактична укомплектованість лікарями склала 71,9 %, а середніми медпрацівниками - 100 %.

У 5 ЛПЗ не укомплектоване фізичними особами наступні посади лікарів: педіатр - 2, терапевт приймального відділення - 2, рентгенолог - 1, хірург - 1, лікар ЗПСМ - 2, патологоанатом - 1, травматолог - 1, інфекціоніст - 1.

gromada.online

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора