A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Новопсковське територіальне медичне об'єднання Новопсковської селищної ради"

"ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ПОМЕРЛИХ ВІД СНІДу"

Тисячі червоних метеликів – символ пам’яті наслідків епідемії СНІДу, скорботи та надії.
За ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу і відзначається у всьому світі щорічно, починаючи з 1983 року. Вперше цей день був відзначений в Сан-Франциско, США. На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю страшну хворобу і про неї практично нічого не було відомо. Організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася ця трагедія, що пережили біль втрати рідних і друзів.


У 2018 році Україна вшанує пам’ять людей, які померли від СНІДу 20 травня.
 
Головним покликанням пам’ятної дати є – вшанування пам’яті людей, які пішли з життя через СНІД та привернення уваги до проблеми ВІЛ/СНІДу.


За даними ЮНЕЙДС загальна кількість людей, інфікованих ВІЛ в світі складає понад 35 мільйонів.
Кожної години у світі інфікується вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) понад 300 людей. За оцінками, 2,1 мільйона людей в світі набули ВІЛ-інфекцію в цьому році.  Від хвороб зумовлених ВІЛ щодня помирає 5,5 тис. людей. Статистика померлих від СНІДу в світі катастрофічна. Від СНІДу померло людей вже більше, ніж було вбито у Другій світовій війні в цілому.

Сьогодні, ВООЗ і ЮНЕЙДС характеризують ситуацію з ВІЛ-інфекції/СНІДу в світі як пандемію.

Нажаль, епідемія ВІЛ/СНІДу не минула і Україну. Розпочав свій сумний відлік у 1987 році, епідемія ВІЛ/СНІДу унесла тисячі життів наших громадян.

За період 1987- грудень 2017 рр, в Україні офіційно зареєстровано 315 618 випадків ВІЛ-інфекції серед громадян України,  у тому числі 102 205 випадків захворювання на СНІД та 45 074 випадків смерті від захворювань, зумовлених СНІДом.

Станом на 01.01.2018 р., під медичним наглядом у ЗОЗ служби СНІДу перебувало 141 371 ВІЛ-інфікована особа  поширеність ВІЛ-інфекції – 333,3 на 100 тис. населення) та 43 816 хворих на СНІД (поширеність СНІДу – 103,3  на 100 тис. населення). Найвищі показники поширеності ВІЛ-інфекції зареєстровано в Одеській,  Дніпропетровській, Миколаївській,  Херсонській, Київській, Чернігівській областях та у м. Києві.
Впровадження антиретровірусної терапії, розширення доступу до тестування на ВІЛ та підвищення обізнаності суспільства щодо небезпеки ВІЛ-інфекції, внесли свій значимий вклад в стримування темпів поширення хвороби.
Однак сьогодні Україна продовжує займати одно з лідируючих місць серед країн Європи та Центральної Азії за рівнем поширеності ВІЛ-інфекції серед населення.

Офіційна статистика відображає лише частину реальної кількості людей, які живуть з ВІЛ.
Враховуючи перебіг захворювання (хвороба майже не проявляє себе тривалий час), низький рівень знань про ВІЛ-інфекцію, страх пройти обстеження на ВІЛ призводить до того, що багато ВІЛ-позитивних людей живуть не знаючи, що вони інфіковані.
Не знаючи свій ВІЛ-статус ми ризикуємо своїм життям та здоров’ям близьких нам людей.
Значна частина нашого суспільства і досі перебуває під виливом помилкового ствердження, що ВІЛ-інфекція – це захворювання маргінальних груп населення, споживачів ін’єкційних наркотиків та представників комерційного сексу.
За цю ілюзію, нажаль, вже багато людей заплатили непомірно високу ціну.
Переважна частина вперше виявлених ВІЛ-позитивних осіб – люди зрілого віку 30 – 49 років.
На відміну від початку епідемії, шлях інфікування ВІЛ під час споживання наркотичних речовин поступився своїм місцем статевому шляху передачі інфекції. Через безвідповідальну поведінку одних людей страждають й ті, хто ніколи не вдавався до ризикованих дій, що могли спричинити інфікування ВІЛ. І це привід замислитися над безпечністю своєї статевої поведінки. Адже саме через цей шлях відбувається залучення до епідемії осіб, які не відносяться до груп ризику щодо інфікування ВІЛ.
До сьогодні поки людство ще не винайшло ані вакцин від ВІЛ, ані ліків, що можуть вилікувати раз і на завжди СНІД. Але світові вже відомі рятівні кроки до збереження здоров’я та захисту від ВІЛ-інфекції.
Прагнення до здорового способу життя, визначення своїм життєвим пріоритетом сімейних цінностей та моральності, відмова від ризикованої статевої поведінки і відповідальність за своє здоров’я – це запорука захисту від інфікування ВІЛ.
Отже у День пам’яті померлих від СНІДу Україна, згадає людей, які пішли з життя через СНІД та ще раз нагадає про глобальну небезпеку ВІЛ-інфекції для людей, які живуть.
В цей день по всій країні пройдуть символічні акції, нагадуючи, що життя – найважливіше, а краща пам'ять про померлих – це турбота про живих.
Червоні Метелики – символ пам’яті, легкості душ, які нас покинули, символ переродження та мінливості життя. 
Вшануємо пам’ять всіх тих, чиї життя забрала епідемія та будемо пам’ятати, що тільки від нас самих залежить наше майбутнє і майбутнє наших дітей.

 

                                                                       Лікар Можаєва О.А.

gromada.online

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора